spotkanie

Spotkanie autorskie w Warszawie

Z okazji premiery mojego drugiego podręcznika odbędzie się spotkanie autorskie!

Gdy piszę te słowa, to mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na spotkanie autorskie poświęcone mojemu nowemu podręcznikowi pt. Uzupełnij luki. Spotkanie odbędzie się 15 września o godzinie 14.00 w Warszawie w kawiarni Nutka. To jest spotkanie stacjonarne i liczba miejsc jest ograniczona, ponieważ sala, którą mamy do dyspozycji, ma ograniczoną liczbę miejsc, której nie możemy przekroczyć. Dlatego jeśli macie ochotę przyjść, to prosimy o rejestrację tutaj. Zapraszam w imieniu swoim, w imieniu księgarni Poltax i w imieniu Leniwego Biernika.

Leniwy Biernik już jest przygotowany i czeka z niemałą tremą! Nie dziwię mu się – w końcu jest jednym z bohaterów mojego nowego podręcznika. Nie tylko Leniwy Biernik się stresuje- stresuję się i ja! Musicie wiedzieć, że mimo kilkunastu lat pracy spędzonych pod tablicą stresuję się przed każdą lekcją z nową osobą, przed każdym kursem z nową grupą i przed każdym wystąpieniem publicznym. To taki pozytywny stres mobilizujący do działania, bardziej ekscytacja, i ten stres zawsze mija, gdy tylko wybija godzina rozpoczęcia lekcji, a ekscytacja pozostaje, zwłaszcza gdy mogę mówić o tematach, które mnie fascynują (gramatyka!), a po drugiej stronie są osoby, które chcą słuchać.

Podczas spotkania autorskiego chciałabym Wam opowiedzieć o kulisach pisania i wydawania podręcznika. Jak to się stało, że napisałam ponad 200 stron na temat, który przez większość nauczycieli i uczniów jest nielubiany? Jak wygląda droga od pomysłu aż po wydruk próbny i oczekiwanie na przyjazd książek z drukarni? Co w tym całym procesie było dla mnie najłatwiejsze, a co najtrudniejsze?

Chciałabym też część spotkania przeznaczyć na lekcję właśnie o (nie)męskoosobowości. Przygotowałam już dla Was kserówki z najważniejszymi punktami (pomagał mi Leniwy Biernik). To będzie uniwersalna lekcja zarówno dla osób, które uczą się języka polskiego, jak i dla nauczycieli.

Może to Was zaskoczy, ale ten temat pojawia się na jednej z pierwszych lekcji języka polskiego (pod postacią zaimków oni i one) i nigdy się nie kończy! (Nie)męskoosobowość towarzyszy uczniom i nauczycielom od poziomu A0 aż po C2, czego dowodzą zażarte dyskusje rodzimych użytkowników polszczyzny o chłopcach i chłopakach (a jeśli mówimy chłopaki, to byli czy były)?

Kulisy pracy nad podręcznikiem, (nie)męskoosobowość i oczywiście rozmowy oraz wymiana doświadczeń – taki mamy plan!

Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata